FAQ

Zde naleznete odpovědi na často kladené dotazy týkající se výuky angličtiny po telefonu. V případě, že nemůžete najít odpověď na svůj dotaz, neváhejte nás kontaktovat telefonicky: +420 774 118 911, popřípadě prostřednictvím e-mailu: info@anglictinapotelefonu.cz.

Nejprve je třeba zvolit frekvenci výuky, tzn. zda se chcete učit anglicky každý den, obden nebo třeba 2x týdně. Termín a délku lekcí angličtiny si klient určuje sám, a může to být například 5, 10 či 15 minut - výjimkou ovšem nejsou ani studenti, kteří mají půlhodinové lekce angličtiny po telefonu. Délka telefonátů je variabilní a lze ji přizpůsobit potřebám a dispozicím klienta.  

Co do metodiky vám můžeme nabídnout speciálně upravenou verzi Callanovy metody, díky níž zopakujete, co znáte, a ještě si rozšíříte slovní zásobu, lekce anglické konverzace na libovolná témata pro všechny - od začátečníků po pokročilé, případně specificky zaměřené telefonáty v angličtině dle vašeho přání či zaměstnání (Business English, angličtinu pro lékaře či technickou angličtinu, angličtinu pro IT...). 

 

Ano, je – a i když se to může zdát jako velmi složité, není tomu tak. Naši lektoři jsou metodicky vyškoleni používat převážně cizí jazyky, ovšem pokud byste si nerozuměli, rádi vám pomůžou s částečným vysvětlením probírané látky v jazyce rodném. Učíme touto formou i úplné začátečníky, přičemž máme mnoho dlouholetých zkušeností a zaručených úspěchů - díky Callanově metodě vás lektor vtáhne do hovoru a vy začnete konverzovat anglicky, ani nebudete vědět jak. Pokud máte strach, že vám metoda nebude vyhovovat, jednoduše využijte tří ukázkových lekcí zdarma a posuďte sami - ale ručíme vám za to, že vás zbavíme ostychu z mluvení anglicky v rekordně krátkém čase!

 

Výuka angličtiny po telefonu je samozřejmě vhodná i pro děti. Naši mladí studenti obvykle mívají jen pětiminutové lekce, ale jelikož se učí mnohem rychleji než dospělí, jejich posun lze vidět po krátkém čase výuky, a navíc mnohem výrazněji než u studentů starších. Někdy je problém donutit děti chodit do kurzu angličtiny s neznámými lidmi, a tato forma výuky může být řešením. Mnohdy totiž angličtinu po telefonu berou jako zábavu a popovídání si o různých tématech. Výuka může také probíhat na základě učebnice angličtiny, kterou mají ve škole, případně lze zvolit kombinaci různých technik; pokud by Callanova metoda byla pro vaše děti příliš "dospělácká," nelze jinak než doporučit její obdobu, Talking Kids, která je určena speciálně pro naše nejmladší, a s níž slavíme velké úspěchy. Objednejte tři ukázkové lekce zdarma a uvidíte, že je angličtina hrou s našimi laskavými a trpělivými lektorkami bude bavit!

 

Při této formě výuky angličtiny není úplně běžné učebnici využívat, ale samozřejmě je to možné a dokonce i velmi efektivní – v případě, že se nerozhodnete pro svůj vlastní preferovaný výukový materiál, vřele doporučujeme s lektorem vyzkoušet speciálně upravenou verzi Callanovy metody, která vás nejen zaručeně rozmluví, ale navíc vám příjemně a nenásilně obohatí slovní zásobu.

 

 

 

 

Často se říká, že hovořit anglicky právě po telefonu je skutečná zkouška jazykových dovedností – při telefonickém hovoru druhou osobu nevidíte, nemůžete si pomoct gestikulací ani mimikou, a navíc telefony zkreslují hlas, což ještě znesnadňuje porozumění. Ze začátku to může působit jako nevýhoda, ale později sami uvidíte, že díky angličtině po telefonu, kde vám navíc lektor vždy ochotně pomůže s vysvětlením, a Callanově metodě, která vás naučí přirozeně komunikovat v angličtíně, pro vás bude hračkou nejen anglický telefonát, ale i konverzace z očí do očí – a to je velmi příjemný bonus.

 

 

 

 

V naší jazykové škole TOPLINGVA máme profesionálně vyškolené lektory, kteří se specializují na tuto specifickou formu výuky angličtiny. Ať už se rozhodnete pro studium angličtiny pomocí Callanovy metody, anglickou konverzaci na rozličná témata, obchodní angličtinu či objevování tajů anglické gramatiky, kdykoli vám poradí, pomohou nebo vás opraví. Jsou velice chápaví a empatičtí, tím pádem se nemusíte obávat jejich reakce. Každý přece jednou začínal – i oni sami. S našimi lektory vás kurzy angličtiny po telefonu budou opravdu bavit. Chcete-li o našich vyučujících zjistit více, můžete nahlédnout do záložky "Lektoři."

 

 

 

Nikoli, žádné platby předem. Po skončení daného kalendářního měsíce vám na e-mail přijde elektronická faktura odkazující na měsíc předešlý, a tudíž platíte jen za ty lekce v požadované délce a frekvenci, které máte dle vlastního přání sjednány. Žádné předplácení a závazky s ním spojené tím pádem řešit nemusíte. 

Jistě! Krom standardních způsobů platby (hotově či elektronicky převodem na účet) můžete využít i své poukazy či šeky od zaměstnavatele (Sodexo Pass, Edenred, Benefit Plus...).

Pokud víte, že kvůli pracovním či osobním plánům dohodnutý telefonát nestíháte, stačí v dostatečném časovém předstihu dát vědět lektorovi. V tomto případě vám výuka nejenže nepropadne, ale navíc si ji můžete v libovolném termínu nahradit, a to až do třech měsíců.

 

Třeba ukázkovými lekcemi, stačí si vyplnit krátký rozřazovací test, díky němuž zjistíme vaši úroveň. Pak už stačí jen vybrat termín první lekce a zábava může začít. Ukázkové lekce jsou zdarma a po nich se můžete rozhodnout, zda vám tato forma vyhovuje a budete chtít pokračovat. Je to jednoduché a bez závazků.

Pokud hledáte formu výuky, která nezabere tolik času, a zároveň se toho spoustu naučíte, určitě vyzkoušejte angličtinu po telefonu! S námi čas ztrácet nebudete!