Jak si vylepšit anglickou slovní zásobu?

Být si jistý svou širokou slovní zásobou je klíčové pro čtení, psaní a mluvení či dokonce běžnou komunikaci a porozumění. Pokud chcete, aby Vaše informace či zpráva došla příjemci bez chyb, je třeba mít silný základ ve slovní zásobě. Pasivní slovní zásoba odkazuje na slova, která slyšíme a čteme a aktivní slovní zásoba odkazuje na slova, která používáme při mluvení a píšeme. Když začínáte s učením nového jazyka, Vaše slovní zásoba je limitovaná, ale s časem a cvikem a trochou námahy se to začne měnit. Dnešní článek Vám může přiblížit důležité aspekty a benefity slovní zásoby a kromě toho také pár tipů, jak si svou anglickou slovní zásobu rozvíjet.

Důležitost anglické slovní zásoby

Anglický jazyk je plný synonym, homonym a dalších matoucích slov, které může obtížné se naučit. Naštěstí s trochou cviku to bude stále jednodušší se seznámit se složitými slovy a rozšířit si svou slovní zásobu. Můžete využít stejné možnosti na zlepšení své slovní zásoby angličtiny, které jste používali při učení svého mateřského jazyka: četba, poslech, psaní, sledování a konverzace.

Benefity anglické slovní zásoby

Se širokou slovní zásobou je konverzace na různá témata v angličtině hračka. Budete schopní chápat jak mluvenou, tak psanou konverzaci mnohem snadněji. Snadněji se vyjádříte a kromě toho i se vylepší i Vaše schopnosti psaní. Otevřou se Vám dveře k novým možnostem v profesní sféře.

Typy anglické slovní zásoby

Slovní zásoba, kterou používáte, když mluvíte se svými kamarády se může lišit od té, kterou používáte při psaní esejí nebo pracovních zpráv. Tyto různé typy slovní zásoby zahrnují: slovní zásobu z poslechu, slovní zásobu z mluvení, slovní zásobu z četby a slovní zásobu z psaní.

5 tipů, jak vylepšit svou slovní zásobu v angličtině s příklady

Jedním ze způsobů, jak vylepšit svou anglickou slovní zásobu je četba. Velké množství slov a frází, které neuslyšíte, když se bavíte se svými kamarády lze pochytit ze čtení různých materiálů v angličtině, a to například z fikce či románů, blogů, nápisů, billboardů nebo reklam.

Další skvělý způsob, jak si nacvičit různá slovíčka, je psaní, jelikož Vám dává možnost napsat si nějaké fráze prvně na papír, než je užijete v konverzaci. Proč si tedy nezkusit vytvořit svou vlastní knihu anglické slovní zásoby, kde si budete moci zapisovat slova, o nichž si myslíte, že budou nápomocná v budoucnu?

Dávejte pozor, když mají rodilí mluvčí angličtiny debatu, ať je tomu v autobuse nebo v supermarketu či dokonce ve Vaší skupince kamarádů. Poslech je jedním z nejlepších způsobů, jak si vylepšit v angličtině nejen slovní zásobu. Tato možnost Vám totiž umožňuje slyšet různá slova a fráze v různých možnostech použití a Vy tedy zjistíte, v jakých situacích je lze využít. Kromě poslechu rodilých mluvčích je samozřejmě dalším výborným způsobem sledování seriálů, filmů, videí nebo i poslech hudby.

Chcete si vylepšit anglickou slovní zásobu s našimi lektory? Kontaktujte nás!

I po telefonu je možné si zdokonalovat svou anglickou slovní zásobu! Máte-li zájem, můžete si domluvit ukázkovou lekci zdarma nebo nás rovnou kontaktovat na telefonním čísle 774 118 911 či na e-mailu info@anglictinapotelefonu.cz! Na všechny nadšence do angličtiny se budeme těšit!