Tip na odbourání ostychu při komunikaci v angličtině

Je pro vás komunikace v anglickém jazyce stresující? Učíte se, ale máte pocit, že jazyk neovládáte v praxi? Dělá Vám problém se vyjádřit a reagovat v reálných situacích? Rozhodně nejste sami. Tento článek Vás může nasměrovat na cestu za odbouráním ostychu při komunikaci v angličtině!

Proč se lidé bojí mluvit anglicky?

Nervozita z mluvení cizím jazykem postihuje mnoho studentů. Není zde v žádném případě řeč pouze o začátečnících. Mnohdy jsou to dokonce ti, kteří cizí jazyk studují několik let a dosahují velmi dobrého hodnocení. Ať už je Vaše jazyková úroveň či doba studia jakákoli, není pozdě na pozitivní změnu. Jako u každého problému, i pro nervozitu z mluvení existuje příčina a řešení.

Potíže s vyjadřováním mohou mít původ mentálního nebo technického charakteru. V prvním případě jsme to tedy my sami, kteří si ve své mysli tvoříme blok. Při komunikaci v angličtině ze sebe stěží taháme slovíčka, ačkoli je bezpečně známe. Nervozita a stres doslova zpomalují naše myšlení. Obáváme se, že něco špatně vyslovíme, použijeme nesprávnou gramatiku, nebo si nevzpomeneme si na slovíčka. V horším případě se situacím, kdy je potřeba zapojit angličtinu, záměrně úplně vyhýbáme. Nekoupíme si na dovolené ani suvenýr, jen abychom nemuseli promluvit. Tento přístup samozřejmě není správný, protože se předem odsuzujeme k neúspěchu.

Jaké je řešení?

Využijte alternativ dnešní doby. Učte se angličtinu přirozeným a navíc zábavným způsobem! Naše jazyková škola Vám nabízí lekce angličtiny po telefonu, při kterých se můžete zbavit ostychu z komunikace v angličtině. Pro mnoho lidí tuto nervozitu a ostych umocňuje právě osobní kontakt s lektorem. Po telefonu si s Vaším lektorem pouze povídáte! Lekce je nutno absolvovat minimálně 1x týdně, samozřejmě se kvantita dá navýšit. Můžete si vybrat, zda chcete lekci dlouhou 5, 10 nebo 15 minut, můžete si také vybrat lektora z našeho lektorského týmu. Metodiku výuky s Vámi velmi rádi proberou také naše koordinátorka jazykových kurzů či naši lektoři. Angličtina po telefonu je skvělým způsobem, jak se začít zbavovat ostychu z komunikace a zlepšovat se v cizím jazyce!

Neváhejte nás kontaktovat!

Pokud Vás zaujal náš tip na studium angličtiny prostřednictvím telefonních hovorů, neváhejte kontaktovat naši koordinátorku jazykových kurzů! Kontaktovat nás můžete na telefonním číslem 774 118 911 či nám napsat na e-mail info@anglictinapotelefonu.cz