Angličtina jako úřední jazyk

V dnešní době se anglicky můžeme domluvit prakticky kdekoliv, i proto se studium angličtiny vyplatí. Ne nadarmo se říká, že angličtina patří mezi nejdůležitější jazyky na světě a považuje se za světový jazyk. Samozřejmě je ale rozdíl, jestli je angličtina úředním jazykem dané země, anebo jestli se pouze lidé tento jazyk naučili a jsou schopni ho používat. A ve kterých zemí je tedy angličtina úřední jazyk?

Mezi asi nejznámější země patří samozřejmě Velká Británie, Spojené státy americké, Austrálie, Nový Zéland nebo Irsko. Úředním jazykem je taky v Kanadě, kde ovšem kromě angličtiny mají jako úřední jazyk také francouzštinu. V mnoha zemích stejně jako v Kanadě existuje více úředních jazyků, přičemž jeden z nich je právě angličtina.

Věděli jste, že angličtina je úředním jazykem třeba na Barbadosu, Dominikánské republice, Jamajce, Maltě nebo na Filipínách? Tyto země patří mezi oblíbené turistické destinace, takže se určitě hodí vědět, jak se tam člověk domluví.

Jak můžete vidět, ovládat angličtinu se Vám určitě bude hodit.

A co když mátě málo času? Nebojte se, díky Callanově metodě, kterou naši lektoři používají a při výuce angličtiny po telefonu je speciálně upravená, se u nás naučíte anglicky 4x rychleji než při klasické výuce, čímž ušetříme Váš čas i peníze. Učit se angličtinu třeba v pohodlí domova či při pikniku je přece fajn.